ŞÜKÜR KAPISI : İYİ Kİ.. / INSTAGRAM'DAN (3)

bunun şerbeti reçeli birde macaron halini düşündüm diye bir cümle kurduruyor..

Arkadaşlarımın veya beni tanıyan tanımayan çevremin arasında iyi ki "ne gereksiz insan dedikleri" değilim..

Aileme, kendime iyi ki "yük" olmadım..

Kitapları okuyacak gözlerim, cümleleri kuracak bir beynim, mutfağı laboratuvara çevirecek ellerim , yürüyüşün keyfini çıkaracak ayaklarım var..İyi ki "bakış açısı yanlış insanlardan" değilim..

Bardağın boş tarafını görsem de dolu tarafıyla geleceğe daha umutla bakıp pozitif çözümler fikirler üretebiliyorum, iyi ki "olumsuzluğunda boğulanlardan" olmadım..

Kimine göre etiket kimine göre altın bilezik kimine göre gereksiz gelecek üniversite eğitimimi ( ki bana göre gereklilik )küçük düşünen insanlara rağmen iyi ki "onlar gibi düşünmeden" halledebilmişim..

Boş insanlardan arınıp kocaman mutlu bir gelecek arzularken iyi ki "dar çerçevelerde boğulan" insanlardan değilim..

......

Yazının başı garip gelmiş midir bilemiyorum..İnsanların şükürsüzlüklerine birde kendi pencerelerini açıp aslında şükretmek gereken çok şey var diye göstermek için yazdım dillendirdim..Bloga tarifi koy kapa veya arada bloga uğra sosyal medyayı sömür gibi saçma düşüncelerim olmayınca uzun uzun yazmak benim rehabilitem oluyor :) Bu aralar güzel projelerin içindeyim..Yakın zamanda dillendirmek en çok istediğim şey ama zamanı var..

Bu arada blog güncellemek en güzeli :))

   Caramelised peach for milky dessert #caramel #peach #dessert #food #foodporn  #instagramers #instagramtürkiye #instagood #instamood #instafood #igers #ig #igersistanbul #igerstürkiye #igersturkey #tatlı #blogger #şeftaliAgain.again.and again.


Ramazan demek meyve ve sütlü tatlı demekse tam turnayı gözünden vuracak hafif bir reçete elimde mevcut..Şeftaliler karamelize ediliyor mümkünse sert şeftali kullanın ardından pirinç unlu sütlü muhallebiyle servis ediliyor..Siz daha şık sunum isterseniz bir top dondurma eklemesiyle daha gösterişli hale getirebilirsiniz..

KARAMELİZE ŞEFTALİLİ MUHALLEBİ

Şeftali için şuradaki tarifi kullanacağız

1 lt süt

1 su bardağı

2 yemek kaşığı pirinç unu

2 yemek kaşığı nişasta

2 yemek kaşığı unSüte pirinç unu nişasta ve unu ekleyip eritene kadar karıştırın ardından ocağınıza alın şekeri ekleyin,muhallebi kıvamına geldiğinde kaplarınıza paylaştırın.Bir kenarda soğumaya bırakın.

Diğer yanda şeftalileri linkteki gibi ama dilimlenmiş halde pişirin ve kaplarınızın üzerine sıcakken ekleyin.Soğuduktan sonra diler dondurmayla diler sade servis edin.


Ve sahura bizim mis yoğurtlarımızla hazırladığımız vanilyasını bol kattığımız pancake..

vanilla bean yogurt pancake w/kiwi fruit ! #vanilla #yogurt #pancake #breakfast #likeit #food #foodpic #foodporn

YOĞURT VE VANİLYALI PANCAKE

1 + 1/2 cup un

1 + 1/2 teaspoon kabartma tozu

1/4 teaspoon karbonat

1 yumurta

3/4 cup süt

1/2 cup yoğurt (olabildiğince koyu kıvamlı)

2 paket vanilya veya 1 vanilya çubuğunun havyarı


Sıvıları ayrı kuruları ayrı kapta karıştırın ardından birbirlerine ekleyip yağsız tavada her defasında 1/4 cup ekleyerek pişirin.Kivi ve bal ile servis edin.

Perfect sunday..

İftar sonrası kahvenizi yudumlarken bir iyi ki'de siz diyin olur mu :)

Sevgilerimle..

gokche!